Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Tech, Reklama

W jaki sposób hologramy wykorzystuje się do zabezpieczeń druków

Zapewne każda osoba miała kiedyś okazję oglądać większą lub mniejszą naklejkę, która zależnie od kąta patrzenia zaczynała się mienić wspaniałymi kolorami. Tego typu naklejki między innymi występują na biletach, banknotach czy najróżniejszych dokumentach, lecz również i na wielu innych przedmiotach. Jak się okazuje, jest to sprawdzona i bardzo skuteczna forma zabezpieczania.

Obecnie, dzięki powszechnemu dostępowi do zaawansowanego oprogramowania graficznego i metod drukowania, wykonanie kopii standardowego dokumentu nie stanowi żadnego problemu. Jeśli jednak zostaną na nim umieszczone jakieś hologramy, to już to będzie znacznie bardziej trudne, a w niejednym przypadku wręcz niemożliwe. Owszem, zdarzają się próby fałszerstw również z podrabianymi hologramami, ale jeżeli ktoś się będzie orientował, to bez żadnego problemu to zauważy. Technologia ich wytwarzania wymaga bowiem specjalistycznego sprzętu, dlatego zajmuje się tym niedużo firm. A złożenie w nich zamówienia przeważnie będzie się też wiązało z potrzebą udokumentowania takiej potrzeby, co będzie mocno ograniczało ryzyko niezgodnych z prawem działań.

Obecnie druki zabezpieczone mogą mieć hologramy o bardzo wysokim stopniu skomplikowania. Na przykład da się na nie nanieść mikroteksty czy nanoteksty, niewidoczne gołym okiem znaki czy nawet elementy 3D, dzięki czemu zapewnią że dokument jest autentyczny. Co interesujące ta nowoczesna technologia nie tylko służy do zabezpieczeń, ale może pełnić także funkcję ozdobną, czego ciekawą propozycją mogą być folie holograficzne.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY