Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
ARTYKUŁ SPONSOROWANYInne

Parametry pomp ciepła i ich typy – co wybrać?

Pompę można posiadać w każdym domu jako wsparcie przy osuszaniu piwnicy – drobna pompa dostępna w każdym sklepie z artykułami do mieszkania. A również prywatny odbiorca ma prawo się pokusić o kupno pompy cieplnej popierającej odwierty geotermalne w ocieplaniu podłogowym bądź cieplnym danego budynku. To są artykuły wykorzystujące właściwości pomp. Same pompy możemy podzielić na pompy wirowe krętne, jakie sprężają ciecz lub też osad za pomocą wirnika, który tworzy fakt ssania i na pompy wirowe krążeniowe, które same zasysają ciecz wyłącznie pobierając energię elektryczną czy też z silnika. Drugą branżą są pompy wyporowe – instalacja fotowoltaiczna Wrocław.

Efekt zasysania odbywa się przy użyciu tłoka, kół zębatych, śruby, membrany czy też nawet elastycznych ścian pompy, jakie przesuwają transportowaną ciecz wewnątrz pompy. Czy to pompa krętna lub wyporowa, każda bazuje na trzech nadrzędnych sylwetkach. Są to: wydajność wyrażona w litrach na sekundę, wysokość podnoszenia, bądź optymalne ciśnienie oraz moc, jaka podawana jest jako iloczyn dwóch poprzednich. Wykorzystywanie ciepła nagromadzonego w płaszczu ziemi jak oraz tego, które się z niej wydobywa nazywa się procesem pozyskiwaniem energii geotermalnej. Tak pozyskane ciepło należy do odnawialnych źródeł energii takich jak wiatr, czy promienie słoneczne.

Nazywamy je odnawialnymi, gdyż ich źródła są niewyczerpywane. Stają się coraz modniejsze oraz atrakcyjniejsze gdyż ich używanie nie naraża atmosfery na zanieczyszczenia. W energii geotermalnej prócz samego ciepła pobranego z gruntu stosuje się także wody gruntowe, które pompy ciepłownicze pobierają z odwiertów od czasu do czasu bezpośrednio do instalacji zamontowanej jako nagrzewanie podłogowe w danym domu. By przekazać sobie ciepłego źródła z wód termalnych stosuje się tzw. odwierty geotermalne. Głębokości na które zapuszcza się wiertło wiertnicy nie są z góry narzucone, bo poziom wód gruntowych jest rozmaity oraz wynosi od 2m aż do 150 metrów. Im woda jest dokładniej tym jest cieplejsza, a jej temperatura nie zależy od pory roku panującej na przestrzeni ziemi.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY