Moda, Uroda

Odżywka do rzęs – cudowne lekarstwo na pełne, długie rzęsy?

Nigdy więcej sztucznych rzęs? Odżywka do rzęs sprawia, że to możliwe! Długie, gęste i mocno podkręcone rzęsy można teraz uzyskać praktycznie z dnia na dzień bez większego wysiłku. Odżywka do rzęs pozwala rosnąć i zagęszczać własne naturalne rzęsy. Przy codziennym stosowaniu możesz zobaczyć świetne rezultaty już po kilku tygodniach.

Jak sama nazwa wskazuje, serum do rzęs nakłada się na skórę tak samo, jak serum, które znamy z pielęgnacji i tam działają pielęgnująco. Dodatkowo odżywki do rzęs mają intensywny efekt wzrostu i dlatego są prawdziwym cudem wielozadaniowości! Przy regularnym stosowaniu odżywki do rzęs mogą wydłużyć własne rzęsy nawet o 5 milimetrów.

To, co na pierwszy rzut oka brzmi bardzo mało, to całkiem sporo w stosunku do naturalnej całkowitej długości rzęsy – czyli wzrost nawet o 30%. Dodany rozmach sprawia, że wygląd jest szczególnie hipnotyzujący i szybko zastępuje kosztowny i ograniczony w czasie lifting lub przedłużanie rzęs. wejdź na stronę „Naturalne Rzesy”

Ale jak działa odżywka do rzęs?

Składnik, który sprawia, że nasze rzęsy rosną i na którym polega większość producentów, to odmiana hormonu tkankowego prostaglandyny. Można go znaleźć na liście składników lub w INCI pod nazwami bismatoprost, izopropyl cloprostenate, dechloro-dihydroxy-difluoro-ethylcloprostenolamide i methylamido-dihydro-noralfaprostal. Jeśli znajdziesz jeden z tych składników na opakowaniu, możesz być pewna, że Twoje rzęsy wkrótce urosną do rozmiaru XXL, a perfekcyjne podkręcenie nie będzie daleko.

To, co na pierwszy rzut oka może wydawać się bardzo chemiczne i szybko odpychające, jest w rzeczywistości bardzo delikatnym składnikiem. Od lat składniki odżywek do rzęs są testowane dermatologicznie i wszyscy dermatolodzy są zgodni, że odżywki do rzęs są absolutnie nieszkodliwe dla naszych odżywek, a Ty możesz się zrelaksować i cieszyć z pozytywnych efektów.

W odpowiednim stężeniu składnik działa poprzez aktywację mieszków włosowych odpowiedzialnych za powstawanie rzęs, a prostaglandyny wydłużają fazę wzrostu rzęs. W efekcie więcej rzęs rośnie obok siebie w tym samym czasie. Linia rzęs jest optycznie pogrubiona w taki sposób, że inaczej poradziłyby sobie tylko sztuczne rzęsy. Dodatkowo wydłuża się czas przestoju, co daje rzęsom więcej czasu na wzrost i tym samym wydłuża się łącznie nawet o 5 milimetrów. Dodana długość powoduje również podkręcenie rzęs, co szybko sprawia, że zalotki i podnoszenie rzęs stają się zbędne.

Pacjenci leczeni z powodu jaskry przypadkowo odkryli, że prostaglandyny stymulują wzrost rzęs. Przepisane krople do oczu, które zawierały bimatoprost obniżający ciśnienie wewnątrzgałkowe, również powodowały wypuszczanie rzęs pacjentek. Przemysł kosmetyczny natychmiast skorzystał z tego odkrycia i w 2008 roku na rynku pojawiła się pierwsza odżywka do rzęs, jaką znamy dzisiaj. Pierwotnie był przeznaczony dla pacjentów z rakiem cierpiących na wypadanie włosów w wyniku leczenia i jest dostępny tylko na receptę.

Ale po krótkim czasie popularne cudowne lekarstwo trafiło również na półki drogerii i perfumerii. Różne badania kliniczne i dermatologiczne z USA, Chin i Włoch potwierdziły, że bimatoprost prowadzi do grubszych i dłuższych rzęs. Te same badania wykazały również, że dzięki pełniejszym rzęsom użytkowniczki czują się bardziej pewne siebie świetny efekt uboczny!

Jak nakładać odżywkę do rzęs?

W zależności od produktu istnieją dwie opcje. Większość serum wizualnie przypomina płynny eyeliner. Z przodu mają cienki aplikator, który składa się albo z kilku cienkich i krótkich włosków, albo z solidnego aplikatora z tworzywa sztucznego lub filcu. Po dokładnym usunięciu tuszu i eyelinera oraz oczyszczeniu rzęs, serum nakłada się wieczorem cienką kreską bezpośrednio na rzęsy na skórę.

Tam serum może wniknąć bezpośrednio do korzeni naszych rzęs i szybko i skutecznie rozwinąć swoje działanie. Taki aplikator ma serum Blink’s i Eveline’s Advance Volumiere Eyelashes Activator Serum. Kilka odżywek ma aplikator podobny do tuszu do rzęs i nakłada się je na rzęsy w ten sam sposób. Ponieważ serum ma bezpośredni kontakt z poszczególnymi rzęsami na dużej powierzchni, takie serum zwykle zawierają również składniki pielęgnacyjne, takie jak olej arganowy, aby zapewnić rzęsom dodatkowe składniki odżywcze i nawilżenie, a tym samym zapewnić im większą odporność.

Również podczas korzystania z tych serum należy mrugnąć Makijaż zmyty i oczyszczony wcześniej wieczorem. Na przykład serum do rzęs SOS Lash Booster firmy Eveline jest wzbogacone olejkiem arganowym. Aby uzyskać dodatkowy efekt wow, możesz również użyć obu rodzajów serum w połączeniu i albo nakładać oba rodzaje, albo zmieniać je codziennie.

Jak często stosować odżywkę do rzęs?

Najprościej jest trzymać się informacji producenta, które najczęściej można znaleźć na opakowaniu lub w małej ulotce. Zazwyczaj jednak odżywkę do rzęs należy nakładać codziennie wieczorem przed snem i po demakijażu. Zwykle widać wyraźne rezultaty po 6-8 tygodniach. Gdy rzęsy osiągną pożądaną długość, zwykle można nieco zmniejszyć aplikację i nakładać serum tylko co drugi wieczór.

Jeśli jednak całkowicie zrezygnujemy z aplikacji, stymulacja mieszków włosowych i cebulek włosów również się kończy, a rzęsy stopniowo wracają do stanu wyjściowego. Aby uzyskać długotrwały efekt, odżywkę do rzęs należy zatem stosować na stałe.Odżywki do rzęs to zatem idealny produkt dla każdego, kto tęskni za długimi i pełnymi rzęsami, ale nie ma ochoty na codzienne noszenie sztucznych rzęs lub wydawanie dużych pieniędzy na przedłużanie i lifting rzęs.

Gdy Twoje własne rzęsy osiągną maksimum, możesz je uzupełnić pojedynczymi rzęsami, aby uzyskać bardziej dramatyczny wygląd! Często jednak wystarczy odrobina odpowiedniego tuszu, aby ponownie wydobyć z rzęs to, co najlepsze i zaoszczędzić czas na nakładanie sztucznych rzęs.