Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
ARTYKUŁ SPONSOROWANYBudownictwo, Przemysł

Kurtyny i przegrody wykonane z PCV – gdzie są używane

Folia PCV jest materiałem, który ma niezwykle wszechstronne przeznaczenie. W dużej mierze bierze się to z jego parametrów i właściwości, a o tych można wiele dobrego powiedzieć. Po pierwsze folia PCV dobrze pochłania świetlne promieniowanie, dzięki czemu wykorzystywana jest podczas prac spawalniczych. Stosowane przy spawaniu przegrody spawalnicze posiadają tego typu folię jako wypełnienie, przez co otoczenie jest chronione zarówno przed szkodliwymi promieniami, jak również przed czasem się pojawiającymi odpryskami. W przypadku przegród w zupełności wystarczy folia mająca grubość mniej niż połowę milimetra.

Dużo grubszej, lecz przez to wytrzymałej i trwałej, potrzebują kurtyny paskowe. Takie kurtyny stosuje się powszechnie w różnego rodzaju magazynach i sklepach. Mają one postać pasków szerokich na kilkanaście centymetrów, przymocowanych na górze otworu. Takie paski mają dużą elastyczność, przez co można je w łatwy sposób rozsuwać, a wisząc tworzą barierę podobną do drzwi.

Ogromnym plusem takiego rozwiązania jest jego duża ochrona termiczna. Jak się bowiem okazuje, folia PCV świetnie ochrania przed zmianami temperatury, lepiej niż na przykład drewno. Dzięki temu nawet kilkumilimetrowej grubości paski pozwalają utrzymać odpowiedni zakres temperatur w pomieszczeniu i ograniczyć jej uciekanie. Rozmaitych zastosowań folii PCV jest całkiem sporo, są one odporne na wilgoć i różne chemiczne substancje, tak więc często są wykorzystywane do izolacji.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY