Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
ARTYKUŁ SPONSOROWANYInne

Kuracja długoterminowa i lekarstwa przeciwko depresji

Depresja u kobiet może być zauważana, jako prędzej oraz częściej występująca niż depresja u mężczyzn. Lekarze postrzegają kobiety, jako znacznie bardziej podatne na depresję, która w dodatku często pozostaje nierozpoznana. Być może wypływa to z tego, iż kobiety nieczęsto zgłaszają się do doktora, a to powoduje, że depresja rzadziej zostaje nierozpoznana. Faktem jest jednakże, że są różnice fizjologiczne między mężczyznami oraz kobietami, które czynią kobiety bardziej skłonne na depresję. Najważniejszą z tych różnic jest poziom hormonów płciowych.

Damy mają znacznie wyższe poziomy owych hormonów, a prócz tego zmieniają się one w cyklu miesiączkowym, ciąży, oraz menopauzie. Lekarstwa obejmujące hormony płciowe również mogą wywoływać symptomy depresyjne. Dość niejednokrotnie wśród kobiet zdarza się depresja po porodzie, co uwydatnia terapia uzależnień radom. Na ogół rozpoczyna się ona w sposób dyskretny, a odbierana jest, jako przytłoczenie nadmiarem odpowiedzialności za dziecko.

Często kobieta czuje lęk, zwłaszcza lek o zdrowie i rozwój swego dziecka. W czasie dwóch tygodni po porodzie z reguły zdarza się u kobiet depresja ciężka. Jej prawdopodobieństwo jest największe po urodzeniu pierwszego dziecka, u kobiet, które już chorowały psychicznie. Uważa się, że zmiany hormonalne są składnikiem wyzwalającym u kobiety, jaka miała predyspozycję do depresji. W ciężkiej depresji kobieta traci kontakt z rzeczywistością, może posiadać urojenia, a nawet omamy. W takiej sytuacji ma prawo być też zagrożone dziecko.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY