Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Dom, Ogród

Jakie odmiany stałego opału cieszą się obecnie zainteresowaniem

W naszych domach w dalszym ciągu dużo instalacji grzewczych opartych jest o piece na stałe paliwa. Pośród tych pieców znaleźć można konstrukcje bardzo nowoczesne, spełniające wysokie normy w zakresie czystości spalania, ale też wymagające paliwa wysokiej jakości. Jak też konstrukcje stare, do jakich wrzucić można praktycznie wszystko, co się posiada, i co tylko uda się zapalić. Jednak żeby faktycznie dało się w swoim domu zapewnić wymaganą temperaturę, to opał posiadać musi odpowiednią kaloryczność, albo musi go odpowiednio dużo być.

W tej kwestii od wielu lat największym zainteresowaniem cieszy się tradycyjny węgiel. Jest on dostępny w dużej ilości rodzajów, przede wszystkim różniących się stopniem rozdrobnienia. Najlepsze są odmiany składające się z większych kawałków, jakie wolno się palą przez dłuższy czas. W porównaniu z węglem mniej korzystnie wypada drewno, lecz jest za to od niego sporo tańsze.

Zdecydowanie korzystniej do spalania w piecu nadawać się będą gatunki liściaste, szczególnie twarde. Palą się one dość wolno i wytwarzają więcej ciepła, niż iglaste odmiany. Jeśli chodzi o te ostatnie pewnym problemem będzie duża zawartość żywicy, co wymagać będzie użycia odpowiedniego rodzaju pieca. W ostatnich dużym zainteresowaniem cieszyć się też zaczęły brykiety i pellety, robione z trocin czy wiór. Te wszystkie odmiany opału znajdzie się bez problemów w jednym z dobrych składów, a takiego można szukać na przykład po podaniu w wyszukiwarce hasła hurtowa sprzedaż opału.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY