Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
ARTYKUŁ SPONSOROWANYInne

Jaki rodzaj opału najlepiej się sprawdzi w zimie

Piece stosowane do ogrzewania domów są przystosowane do różnego rodzaju paliwa. Niektóre spalać mogą tylko węgiel albo ekogroszek, i wtedy dużych możliwości nie ma. Lecz do wielu urządzeń tego typu wsypać można różne rodzaj opału, tak więc warto się dowiedzieć czym różnią się one od siebie i jakie mają parametry.

Najtańszy, co jednak nie oznacza że kiepski, jest pellet ze słomy Zamość. Wytwarzany on jest ze sprasowanej słomy, co znacznie zwiększa wartość opałową, która jest tylko kilkadziesiąt procent mniejsza niż węgla. Z takich też powodów ten rodzaj pelletu jest uznawany za najlepszy jeśli się weźmie pod uwagę właściwości i cenę.

Więcej kosztujący, ale też i bardziej wydajny, jest pellet ze słomy Zamość. Do jego wytworzenia wykorzystuje się wysuszone trociny z tartaków i zakładów drzewnych, jakie po sprasowaniu świetnie się spalają. Przez to, że pellet drzewny ma niską wilgotność, to ma on znacznie lepsze parametry niż naturalne drewno. Chyba najwięcej trzeba wydać jeśli chce się kupić ekogroszek, lecz oczywiście ten właśnie produkt dostarczy najwięcej energii cieplnej spośród wszystkich paliw.

Dużym plusem ekogroszku jest to, że w nim nie ma miału i drobnych kawałków, które w dużym stopniu obniżają wartość opałową. Decydując się na zakup jakiegoś wymienionego paliwa pamiętać należy o tym, aby je odpowiednio przechowywać. Jeżeli węgiel Zamość, pellet Zamość zawilgotnieje albo złapie wilgoć, to jego spalanie będzie dużo gorsze. Z takich też powodów składować go należy w suchym miejscu, bez niepotrzebnej wilgoci.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY