Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
ARTYKUŁ SPONSOROWANYInne

Jak przewozić lub holować przyczepę kempingową?

Przyczepa kempingowa potrzebuje holowania, właśnie dlatego niezbędne są konkretne informacje w tym zakresie. Holować można przeróżne przyczepy, jednak trzeba wiedzieć, iż ciągnąć wolno tylko oraz wyłącznie taką przyczepę, której masa całkowita jest niższa od masy auta.

Jeżeli gra toczy się o kempingowe, znacznie więcej na kamper. Do tego przepisy honorują ciągnięcie tak oznaczanej przyczepy kempingowej lekkiej, jakiej ciężar nie przekracza siedemset pięćdziesiąt kilogramów. Jeśli z kolei zarządzamy wozem terenowym oraz będziemy chcieli ciągnąć za sobą ciężką przyczepę, być może będzie nieodzowne postaranie się o poboczne uprawnienia do holowania.

Zapoznając się z kwestią holowania, należałoby także sięgnąć do przepisów technicznych, aut i przyczep. W homologacji, a także w każdym dowodzie rejestracyjnym pojazdu jest określona maksymalna masa holowanej przyczepy. Również w kodeksie drogowym możemy odszukać parę przepisów, połączonych z przyczepami. Pomiędzy każdą przyczepą, a holującym ją samochodem ma obowiązek znajdować się połączenie w postaci linki bądź też łańcucha.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY