Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
ARTYKUŁ SPONSOROWANYInne

Jak dobrze wybrać tablicę manipulacyjną dla swojego dziecka

O tym, jak bardzo różnego rodzaju edukacyjne zabawki wpływają na ogólny rozwój małych dzieci, napisano już wiele artykułów. Jedną z bardziej polecanych zabawek tego typu są tablice manualne, które od pewnego czasu cieszą się rosnącą popularnością wśród opiekunów. Tablice tego typu oferowane są w wielu miejscach, można wybierać zarówno spośród małych jak i dużych wersji. Przeważnie są złożone z płyty zrobionej ze sklejki lub drewna, do której zostały przyczepione najróżniejsze przedmioty do zabawy.

Wszystkie elementy takich tablic w jakiś sposób mogą być przekręcane, przesuwane, obracane czy naciskane, dzięki czemu dzieci mogą na nich ćwiczyć nowe umiejętności. Przedmiotami jest w zasadzie wszystko, co niesie jakieś edukacyjne wartości. Często tablica manipulacyjna zawiera koła zębate, pokrętła i suwaki, lecz również różnego rodzaju przedmioty wyposażone w przyciski. Świetnie się będą się też sprawdzać rozmaite rurki, do których wrzucać można niewielkie kulki, a także trąbki, dzwonki czy cymbałki.

Takie tablice użytkowane mogą być już przez roczne maluchy, lecz niejednokrotnie i pięcioletni odkrywcy będą na zabawie spędzać długie godziny. Lecz nie o samą rozrywkę będzie chodzić, lecz również o rozwijanie manualnych zdolności i wyobraźni, a w tym tablica edukacyjna naprawdę świetnie się sprawdza. Każdy z elementów tablicy to jakieś wyzwanie, a żeby coś się udało otworzyć czy przesunąć, niejednokrotnie trzeba się trochę postarać. Taka zabawa świetnie stymuluje wiele zmysłów, nie tylko sam wzrok i dotyk, ale bardzo często także słuch. Poza tym uczy dzieci cierpliwości i skupienia, czyli cech tak przydatnych w dorosłym życiu.

A równocześnie przez to, że wszystkie elementy są bezpieczne, to nie ma ograniczeń w zaspokajaniu swoje ciekawości. Maluchy wszystko mogą dotykać, wszystko przesuwać lub naciskać, i sprawdzić tym sposobem, jak konkretne przedmioty działają i się zachowują. Solidnie wykonane tablice edukacyjne dla dzieci z pewnością będą doskonałą formą zabawy nawet przez kilka lat, i przez cały ten czas będą uczyć dzieci nowych umiejętności.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

1 komentarz

Dodaj komentarz