Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Dom, Ogród

Folie stosowane w branży ogrodniczej – jakie są ich podstawowe rodzaje

Hodowla warzyw i kwiatów w naszym klimacie wymaga zapewnienia odpowiednich warunków do rozwoju, szczególnie wiosną. Niższe temperatury wpływają bowiem niekorzystnie na rozwój, z takich też powodów ogrodnicza branża powszechnie stosuje różnego rodzaju tunele z foliami na zewnątrz. Całkiem niedawno jeszcze popularnością cieszyły się szklarnie, lecz tworzywa sztuczne są znacznie tańsze niż szklane szyby, a zapewniają bardzo podobną funkcjonalność. Aktualnie na rynku istnieje wiele modeli tego typu folii, dlatego raczej nie będzie problemów ze znalezieniem odpowiedniej. Różnią się od siebie dużą ilością parametrów technicznych, z których najistotniejsza jest wytrzymałość.

W zależności od tego ile chce się użyć takiej folii, to należy kupić dobrze dobrany wyrób. Folie Warte Polymers przeznaczone na kilka lat są bardziej grube, często mają też różne dodatkowe wzmocnienia zwiększające ogólną trwałość i wytrzymałość. W ostatnich czasach coraz większą popularnością cieszą się folie wielowarstwowe. Są one dużo bardziej solidne od tradycyjnych, ale mogą mieć gorsze parametry świetlne.

Podczas wyboru folii jest to następna rzecz, którą trzeba dokładnie sprawdzić. Aby zagwarantować roślinom optymalne warunki rozwoju jest zalecane, żeby przepuszczalność światła była na poziomie przynajmniej 90 %, wówczas będzie można zapewnić roślinom optymalny mikroklimat. W niejednym przypadku pomaga w tym także perforacja, przez większą cyrkulację powietrza chroni ona przed rozwojem grzybów.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY