Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Motoryzacja, Transport

Czy niepełnosprawne osoby same mogą kierować autami

Problem niepełnosprawności ruchowej dotyka niemałej części naszego społeczeństwa. Z takich też powodów bardzo ważne będzie to, aby takim osobom zapewnić osobom jak największe możliwości na normalne funkcjonowanie. Tak naprawdę to dotyczy wielu różnych obszarów, w tym również związanych z poruszaniem się i komunikacją. Jedną z ważniejszych rzeczy jest chociażby przygotowanie samochodów do kierowania nimi przez osoby, jakie mają na przykład problem z chodzeniem.

W ich przypadku tradycyjne naciskanie gazu czy hamulca nie będzie możliwe, ale na rynku jest sporo urządzeń, które w tym pomagają. Jedno z popularniejszych proponuje firma Veigel, a to jest nic innego jak ręczny gaz-hamulec. Mechanizm ten znany też jest jako RGH, a sterowanie jest realizowane za pomocą pokrętła albo dźwigni. Zamontować go można w dużej części aut posiadających w automatyczną skrzynię biegów, i umożliwia bezpieczne i płynne sterowanie pedałami.

Dzięki wysokiej jakości wykonania ten układ pozwala na pełną kontrolę pojazdu, nawet w niestandardowych przypadkach. Duże regulacyjne możliwości powinny pozwolić każdemu użytkownikowi dopasować położenie do swoich potrzeb, co przełoży się także na komfort nawet podczas dłuższego podróżowania. Niektóre z modeli ręcznego gazu-hamulca mają dodatkowe funkcje, przydatne podczas codziennej jazdy, takie jak na przykład włączanie kierunkowskazów czy klaksonu. Bardzo duży nacisk podczas projektowania został postawiony na kwestie bezpieczeństwa, dlatego też urządzenie to jest stosowane przez wiele firm samochodowych.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY