Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Usługi

Czy energetyczne świadectwo jest obecnie obowiązkowe

W niedługim czasie właścicieli trochę starszych domów i mieszkań będzie czekała następna rewolucja. Postarać się oni bowiem będą musieli o zrobienie świadectwa energetycznego, które będzie wymagane dla wszystkich budynków. Jeśli ktoś planuje tego nie robić, to musi być świadomy że naraża się w ten sposób na karę w wysokości nawet do 5 tysięcy.

Takie Świadectwo charakterystyki energetycznej to nic innego jak dokument, który ma za zadanie poinformować o pełnym zapotrzebowaniu obiektu na energię, zarówno związaną z ogrzewaniem czy chłodzeniem, jak też oświetleniem czy podgrzewaniem wody. A wszystko to w ogromnym stopniu jest uzależnione od stanu technicznego i zastosowanych technologii i materiałów. Zgodnie z obowiązującymi przepisami Świadectwa energetyczne zawierać muszą szereg istotnych informacji. Przede wszystkim w dokumentach tych znaleźć się muszą fotografie frontowe obiektu, oraz dokładny plan nieruchomości wraz ze wymiarowanymi pomieszczeniami.

Potrzebna też będzie informacja o tym, jak grube i czym ocieplone są stropy i ściany, a także z czym sąsiaduje dany lokal. Z ważnych informacji wymienić jeszcze trzeba technologię ogrzewania budynku oraz podgrzewania ciepłej wody użytkowej. Ważnym elementem każdego certyfikatu są wyliczenia wykonane przez wykonującą go osobę. Takie wyliczenia opierają się na podanych przez właściciela informacji, z tego też powodu nie można tu przekazać fałszywych danych. Jeśli zostanie to wykryte, to certyfikat straci ważność, a poza tym można się narazić na karę finansową.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY